W dobie, gdzie coraz więcej osób przykłada wagę do swojej sylwetki, powstają coraz to nowsze i bardziej zaawansowane formy ćwiczeń, które przynoszą dobre efekty. Takim przyrządem jest też trampolina fitness, która staje się coraz bardziej popularniejsza. Jest to bardzo dobry przyrząd do ćwiczeń, który nawet w domowym zaciszu pozwoli nam przeprowadzić solidny trening cardio, angażujący wiele grup mięśni. Podobnie w przypadku dzieci, które uwielbiają tę zabawę i każde z nich chciałoby posiadać trampolinę w swoim ogrodzie. Jaką trampolinę kupić? W tym zestawieniu przedstawimy Wam najistotniejsze cechy tego sprzętu oraz pomożemy, by znalazła się w waszym domu, czy też ogrodzie najlepsza trampolina.

Co daje trening na trampolinie?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy to w ogóle potrzebne, lecz jeszcze nie wie jak dobre efekty daje trampolina. Zarówno trampolina dla dzieci, jak i trampolina fitness. Zwykłe ćwiczenia, czy też ewolucje na trampolinie angażują takie partie mięśni jak:

  • Nogi
  • Brzuch
  • Ramiona
  • Grzbiet

Generalnie rzecz ujmując, trampolina jest takim przyrządem, który angażuje wszystkie największe partie mięśni w naszym ciele, co czyni ją bardzo korzystną. Jest to bardzo kompleksowy sprzęt, który pozwoli w jednym treningu zawrzeć uaktywnienie wyżej wymienionych partii ciała. Skakanie na trampolinie pozwala spalić dużą ilość kalorii i jest bardzo intensywnym wysiłkiem. W połączeniu ze spalaczem tłuszczu, bądź pasem wyszczuplającym da świetne efekty. Bardzo dobrze wpływa na usprawnienie naszego układu krążeniowego i oddechowego. Jest to częsta alternatywa dla domowego sprzętu do ćwiczeń takiego jak rowerek treningowy, bądź bieżnia.

Trampolina dla dzieci to idealny sposób na aktywne spędzenie czasu dla naszych pociech.

Jaką trampolinę kupić?

Wybierając sprzęt jakim jest trampolina i niezależnie czy będzie to trampolina do ćwiczeń, czy też trampolina do ogrodu, warto mieć na oku parę kwestii, które pozwolą nam wybrać najlepszy produkt. Zwróćmy uwagę na to jak wykonana jest cała konstrukcja. Powinna być ona jak najbardziej stabilna, żeby zapewnić nam przede wszystkim bezpieczeństwo, bo ono jest najważniejsze. Stelaż powinien wykonany być z metalu i być stabilny, żeby w wypadku gwałtownych ruchów jakie wykonywane są na trampolinie utrzymał się w pozycji stojącej i nie przewrócił.

Zwróćmy uwagę na to, jak zamocowane są sprężyny. Powinny być one dobrze zamocowane do maty, która sama powinna być wzmocniona dodatkową taśmą, by zapobiec się jej wycieraniu. Sprężyny nie powinny być wystawiane na działanie wody, a jeżeli już istnieje taka konieczność, to powinny być one dodatkowo zabezpieczone, by nie zachodziło tam zjawisko korozji, które mogłoby je osłabić i spowodować ich zerwanie.

Jeżeli naszym wyborem jest trampolina ogrodowa, to warto zwrócić uwagę na wykonanie siatki. Wiadomo, że duże trampoliny są wykorzystywane przez więcej niż jedną osobę i siatka pełni rolę zabezpieczenia przed wypadnięciem z niej, co jest bardzo istotne. Jeżeli zaś naszym wyborem jest trampolina fitness, zwróćmy uwagę, czy posiada ona uchwyt. Są takie modele, które go nie posiadają, ale w wypadku, gdy nasza trampolina jest w niego wyposażona, to powinien być on dobrze przymocowany i solidnie wykonany.

-> Sprawdź ranking rolek dla dorosłych i dla dzieci!

Ile kosztuje trampolina?

To pytanie, na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ ceny bardzo się różnią ze względu na zastosowane w wykonaniu materiały, oraz dodatkowe funkcję trampoliny. Dobra trampolina fitness będzie kosztować w granicach kilkuset, do nawet tysiąca złotych i więcej. Zależne jest to od tego, czy trampolina ma uchwyt. Uchwyt pozwala na wykonanie dużo większej ilości ćwiczeń i bardziej dynamiczne ruchy, przez co trening będzie bardziej efektywny.

W przypadku, gdy przeglądamy trampoliny ogrodowe, to cena będzie tym wyższa im większa będzie trampolina. Średnice są różne, znajdziemy modele mające średnicę prawie pół metra. Im wyższa będzie siatka i lepsze materiały wykonania tym wyższa będzie cena, oscylować może nawet w granicach dwóch tysięcy złotych.

Trampolina fitness – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie, w którym znajdziecie najlepsze trampoliny fitness. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Trampolina ogrodowa dla dzieci – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie, w którym znajdziecie najlepsze trampoliny ogrodowe. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.