Podstawą skutecznego odchudzania są oczywiście ćwiczenia fizyczne oraz odpowiednia dieta. Jednak są pewne sposoby, które przyspieszają ten proces, np. stosowanie tzw. spalaczy tłuszczu. Tego typu preparaty dzięki zawartości wysokoskoncentrowanych składników, takich jak kofeina lub synefryna, potrafią doprowadzić do redukcji tkanki tłuszczowej. Jaki spalacz tłuszczu kupić? W tym artykule dowiecie się jakie jest jego działanie oraz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Jak działa spalacz tłuszczu?

Jego działanie oparte jest głównie na stymulacji termogenezy, która ma duże znaczenie w utrzymaniu prawidłowej wagi. Jest to proces, który podwyższa temperaturę ciała i przyspiesza metabolizm organizmu. Za termogenezę odpowiada przede wszystkim kofeina. Pozwala ona spalić dodatkowe kilkaset kalorii.

Pod wpływem działania spalaczy tłuszczu, zachodzi także proces lipolizy. Polega na uwalnianiu kwasów tłuszczowych oraz glicerolu z komórek tłuszczowych. Oznacza to pobudzenie zapasów tłuszczu, aby można było je wykorzystać. Proces ten reguluje także kofeina, która podwyższa poziom adrenaliny oraz noradreanaliny w organizmie. Stymulują one uwalnianie się kwasów tłuszczowych. Oksydacja tłuszczów, czyli wykorzystanie tkanki tłuszczowej przez mięśnie. Dobry spalacz tłuszczu jest w stanie pobudzić mitochondria, które znajdują się w komórkach mięśniowych.

->Dowiedz się także jakie aminokwasy BCAA kupić!

Rodzaje spalaczy tłuszczu

Jaki spalacz tłuszczu kupić, aby był skuteczny i przyniósł oczekiwane rezultaty? Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów spalaczy tłuszczu:

 • reduktor apetytu – sprawia, że uczucie sytości trwa dłużej. Wiele osób borykających się z nadwagą, ma problem polegający na ciągłym podjadaniu, a ich posiłki są dużo większe niż powinny być. Przez to przyjmuja zbyt dużą dawkę kalorii, z którą organizm nie jest w stanie sobie poradzić,
 • broker kortyzolu – czyli hormonu stresu, który przedłuża obecność i działanie adrenaliny w organizmie. Zwiększa apetyt, a także powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej. Tego typu fat burner, ma za zadanie obniżyć poziom kortyzolu, a także zwiększyć odporność na stres osoby stosującej go,
 • spalacz termogeniczny – uważany za najlepszy spalacz tłuszczu. Powoduje wzrost temperatury ciała, dzięki czemu spalanie tkanki tłuszczowej zaczyna przyspieszać, ponieważ organizm dąży do zoptymalizowania temperatury ciała.
 • booster metabolizmu – wspomaga procesy metaboliczne w organizmie. Często zawiera w składzie zieloną kawę lub herbatę.
Wybór dobrego spalacza tłuszczu powinien być podparty odpowiednią dietą i wysiłkiem fizycznym, aby mógł w pełni działać.

Naturalne spalacze tłuszczu – efekty i działanie

Wiele produktów, które spożywamy na co dzień, działają jak naturalny spalacz tłuszczu. Należą do nich:

 1. imbir – stymuluje wydzielanie enzymów trawiennych i ogólnie poprawia trawienie, a także powoduje wzrost termogenezy,
 2. ocet jabłkowy – posiada zdolność hamowania wchłaniania się tłuszczu, a także eliminuje ich złogi w organizmie,
 3. cynamon – przyspiesza przemianę materii,
 4. kurkuma – reguluje apetyt,
 5. zielona herbata – jest bogata w kofeinę, która skutecznie spala tłuszcz, głównie z okolic brzucha,
 6. czerwona herbata – hamuje odkładanie się tłuszczu, w przeciwieństwie do zielonej, nie zawiera kofeiny,
 7. kawa – przyspiesza procesy metaboliczne,
 8. pieprz cayenne – dzięki dużej zawartosci kapsaicyny, pieprz chilli powoduje wzrost termogenezy, a także hamuje wzmożony apetyt,
 9. czosnek – cechują go właściwości mocno rozgrzewające, co powoduje redukcję tkanki tłuszczowej.
 10. witamina C – rozpuszcza i trawi tłuszcze w organizmie.

Używanie naturalnych spalaczy tłuszczu, jest zdecydowanie zdrowym i tanim rozwiązaniem. Kosztują one mniej, niż preparaty apteczne i nie zawierają wielu dodatkowych i często niepotrzebnych substancji. Naturalne spalacze tłuszczu są alternatywą dla wielu preparatów odchudzających dostępnych na rynku i przede wszystkim są bezpieczne. Należy pamiętać, by podczas ich używania stosować kompleks witamin, oraz dbać o zdrowe odżywianie się. Dopiero wtedy będzie on skuteczny.

Przeciwwskazania do stosowania spalaczy tłuszczu

Istnieje kilka przeciwwskazań, które wykluczają stosowanie tego typu preparatów. Należą do nich:
choroby układu krążenia, np.:

 • przebyty zawał serca, udar, zaburzenia rytmu serca,
 • cukrzyca,
 • choroby neurologiczne,
 • choroby układu nerwowego,
 • ciąża oraz okres karmienia piersią.

Jaki spalacz tłuszczu kupić?

Dobry preparat tego typu, powinien być przede wszystkim skuteczny oraz bezpieczny. Powinien także działać pozytywnie na nasze zdrowie, ponieważ jego nieprawidłowe działanie, wcale nie będzie przyspieszać redukcji tkanki tłuszczowej. Warto zwrócić uwagę na substancje jakie znajdują się w składzie oraz ich stężenie w preparacie. Nie należy kierować się ceną, gdyż popularne marki często zarabiają na nazwie produktu.

Zanim sięgniemy po określony suplement spalający tłuszcz, warto także przeczytać opinie i recenzje danego produktu. Najmocniejszy spalacz tłuszczu powinien zawierać w sobie jedynie składniki o sprawdzonym działaniu, np. kofeinę, L-karnitynę czy inozytol.

Aby wybrać skuteczny spalacz tłuszczu, należy dokładnie przeanalizować jego skład. Trzeba także kupować suplementy tego typu ze sprawdzonych źródeł. Należy również pamiętać, aby przyjmować dawki zalecane przez producenta. Ich zwiększanie może powodować wiele skutków niepożądanych, a nie przyspieszać oczekiwane rezultaty. Warto także pamiętać o tym, że nie będą one skuteczne w przypadku osób z dużą otyłością.

-> Dowiedz się jakie białko kupić!

Spalacz tłuszczu – Ranking i cena 2020

Teraz, gdy wiemy co to jest spalacz tłuszczu, pora wybrać odpowiedni produkt dla nas. Warto zwracać uwagę na jego skład, ale także na to jak należy go dawkować. Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie popularne spalacze tłuszczu. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.