Smartband w dosłownym tłumaczeniu na język polski to nic innego jak inteligentna opaska. To wciąż jednak niejednoznaczne określenie, nie oddaje ono w pełni możliwości, jakie oferuje użytkownikowi to niewielkie urządzenie. W tym artykule dowiecie się jaki smartband kupić, oraz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Smartband – co to jest?

Smartband to opaska monitorująca aktywność fizyczną. Do niedawna tego typu opaski używane były głownie przez profesjonalnych sportowców, jednak coraz częściej są one kupowane przez amatorów np. biegania lub jazdy na rowerze. Jest to łatwy sposób na sprawdzenie ilości przejechanych kilometrów, spalonych kalorii i czasu trwania podróży. Może służyć także jako krokomierz. Zakup smartbanda może ułatwić rozplanowanie treningu osobom, które chcą zrzucić kilka kilogramów.  Posiadają wbudowany pulsometr, który umożliwia na rejestrację naszego pulsu podczas treningu.

Jaki smartband kupić?

Wybór opasek monitorujących aktywność jest dość szeroki, dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty. Najbardziej istotną kwestią w wyborze idealnego smartbanda będzie jego rozmiar i długość opaski. Faktem jest, że większość dostępnych na rynku modeli jest pod tym względem uniwersalna, warto jednak dla bezpieczeństwa zmierzyć obwód swojego nadgarstka i porównać z minimalną jak i maksymalną długością opaski w wybranym smartbandzie, by jego noszenie było jak najbardziej komfortowe. Ważny jest również rozmiar tarczy – za duża tarcza może być uciążliwa w noszeniu, z kolei zbyt mała może utrudniać czytanie informacji wyświetlanych na urządzeniu.

Równie istotny jest również sposób ładowania opaski. Najbardziej podstawowy sposób ładowania opiera się na umieszczeniu specjalnie wyprofilowanej końcówki smartbanda w złączu USB ładowarki lub komputera. Na rynku dostępne są również modele, które ładuje się za pomocą zwykłego kabla z końcówką microUSB, są one najbardziej uniwersalne. Można jednak spotkać się z modelami, do których dedykowane są kable ze specjalnymi końcówkami lub podkładkami. Wybór jest duży, należy zatem przemyśleć, który sposób ładowania będzie najlepiej pasował do naszego trybu życia – uniwersalne końcówki są idealne dla osób, które dużo się przemieszczają i często zapominają zabierać ze sobą swoich rzeczy. Końcówki dedykowane sprawdzą się u osób, które będą ładować swoje urządzenie w jednym, stałym miejscu.

-> Sprawdź, jaki orbitrek kupić!

Smartband – bateria, kolorystka i inne

Inną ważną kwestią jest pojemność baterii smartbanda. Tutaj w zasadzie nie ma zbyt wielu możliwości, powinniśmy dokonać zakupu produktu, który oferuje nam najdłuższy czas działania baterii do kolejnego ładowania. Zanim dokonamy zakupu naszego smartbanda, zastanówmy się, ile razy w tygodniu zamierzamy z niego korzystać – im częściej, tym bardziej pojemną baterię powinien mieć nasz sprzęt.

sprawdź jaki smartband kupić

Niektórzy mogą uznać, że kolor to jedna z najmniej istotnych cech produktu, nie zgodzą się z tym jednak osoby, które lubią, gdy każdy element ich garderoby ze sobą „gra”. Najbardziej neutralna będzie oczywiście czarna opaska, niektórzy jednak decydują się na zakup smartbandów kolorowych lub z fantazyjnymi wzorkami. Należy jednak pamiętać, że im jaśniejsza opaska, tym bardziej widoczne są zabrudzenia i ślady użytkowania. Plusem jest to, że niektóre smartbandy posiadają wymienne silikonowe opaski, więc nie musimy się decydować na jeden kolor – to dobra wiadomość dla tych, którzy lubią czasem odrobinę odmiany.

Smartband z pulsometrem i funkcją mierzenia krwi

To smartband, który pozwala nam na pełną kontrolę w naszym treningu. To jak najbardziej dobre rozwiązanie dla osób aktywnych, które cenią sobie wysiłek fizyczny i to, by ich trening był odpowiednio monitorowany. Często wymiennie zamiast smartbanda stosowany jest zegarek sportowy, który również posiada takie funkcje.

Urządzenie pozwala na połączenie się z naszym smartfonem, na którym dzięki aplikacji będziemy w stanie przeanalizować przebieg naszego treningu oraz prześledzić nasze parametry życiowe podczas wysiłku.

-> Nie przegap: ranking wioślarzy do ćwiczeń!

Najlepszy smartband – jak wybrać?

Biorąc pod uwagę fakt, że na rynku dostępne są przeróżne smartbandy z rozmaitymi parametrami, bardzo ciężko jednoznacznie stweirdzić, który jest najlepszy. Najlepszy smartband to ten, który będzie spełniał osobiste oczekiwania użytkownika. Nie warto jednak inwestować w smartbandy nieznanych producentów, ponieważ nie ma gwarancji ich jakości. Gwarancję taką otrzymamy jedynie kupując produkty znanych i zaufanych firm, które dbają o najwyższy komfort korzystania z wywarzanych sprzętów.

Polecane smartbandy

Przy wyborze swojego smartbanda dobrze jest również kierować się zatem jego firmą. Ważne jest, aby była to firma znana, gwarantująca wysoką jakość sprzedawanych produktów. Jedną z takich firm jest niezaprzeczalnie Huawei, która produkuje nie tylko smartbandy, ale też smarfony, laptopy oraz urządzenia sieciowe.

Smartbandy Huawei

Produkty firmy Huawei cechują się przede wszystkim solidnym wykonaniem, ich użytkownicy mogą cieszyć się najwyższymi standardami i zaletami najnowszych technologii. Smartbandy tej firmy są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, przez co są eleganckie. Dodatkowo, w ofercie Huawei znajdziemy produkty przeznaczone zarówno dla kobiet, mężczyzn oraz unisex.

Smartbandy Xiaomi

Kolejną firmą wartą zainteresowania jest Xiaomi, której inteligentne opaski podbijają cały świat. Charakteryzują się one przystępną ceną oraz typowo sportowym designem. Są idealne dla ludzi młodych, zabieganych, którzy cenią sobie możliwość eksperymentowania z wyglądem urządzeń (opaski w większości smartbandów Xiaomi można wymieniać). Podobnie jak telefony firmy Xiaomi, wytwarzane przez nią smartbandy są trwałe i godne polecenia.

Smartbandy Samsung

Przy tworzeniu listy najlepszych i najpopularniejszych smartbandów dostępnych na rynku nie można zapomnieć o gigancie jakim jest firma Samsung, która gości na rynku już od ponad 80 lat. Ten producent nie ogranicza się tylko do smartbandów, wytwarza również telewizory oraz smartfony. Jest to jakość, za którą mogą ręczyć nasi dziadkowie i rodzice. Smartbandy firmy Samsung to idealne rozwiązanie dla klienta, który poszukuje niezawodnego i zaufanego produktu znanej marki. Samsung produkuje smartbandy w różnych rozmiarach, co sprawia, że sprzęt staje się bardziej spersonalizowany i komfortowy w użytkowaniu.

Smartbandy – Ranking i cena 2020

Jak widać, wybór inteligentniej opaski monitorującej aktywność to niełatwe zadanie, które wymaga wcześniejszego zastanowienia. Wybór jest niezwykle szeroki, dobrze zatem mieć podstawową wiedzę na temat tego, co jest dostępne na rynku. Mając na uwadze powyższe wskazówki, na pewno uda się wybrać smartband pasujący do naszych potrzeb. Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie najpopularniejsze smartbandy. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.