Z pewnością dla dzieci zima jest okresem, który kojarzy się z białym szaleństwem. Niezależnie, czy mieszkamy w górach, czy w mieście – zawsze znajdzie się górka, gdzie można oddać się chwili zapomnienia. Jakie sanki dla dziecka kupić? W tym materiale dowiecie się jak wybrać dobre sanki dla dziecka, oraz co brać pod uwagę przy ich kupnie.

Sanki dla dziecka – które wybrać?

Sanki… to wspomnienia. Zapewne większości z nas kojarzą się z przemoczonymi ubraniami, późniejszym ogrzewaniem się przy kominku i gorącą herbatą po powrocie, ale przede wszystkim- z mnóstwem uśmiechu. Nie jest łatwo wybrać najlepsze sanki dla dziecka. Na rynku znajdziemy sporo różnych modeli – zarówno jeżeli chodzi o kształt, ale też o wykonanie. Warto przeanalizować wszystko dostępne i wybrać te najbardziej wygodne i przede wszystkim bezpieczne dla naszego dziecka. Sanki, oraz łyżwy dla dzieci to idealne elementy by w zimowy czas wprawić je w ruch i zachęcić do wspólnej zabawy.

Materiał – jakie sanki dla dziecka kupić?

Drewniane sanki dla dziecka to klasyka gatunku. Pozwolą rodzicom na sentymentalny powrót do przeszłości, a dzieciom na tworzenie własnej historii z delikatnym powiewem klimatu ubiegłych lat. Jeśli więc chcemy dodać zabawie niepowtarzalnej atmosfery, drewniane sanki dla dziecka będą najlepszym wyborem! Istotne, tak jak w każdym innym przypadku, jest spełnienie przez materiał odpowiednich kryteriów, takich jak twardość drewna i odpowiednie oszlifowanie. Warto wybierać produkty renomowanych producentów, oraz te, które spisują się dobrze i zbierają pozytywne opinie.

Jeśli z kolei liczy się poręczność i przystępność cenowa, najlepsze będą plastikowe sanki dla dziecka. Sugeruje się ten wybór w odniesieniu do starszych dzieci, zwłaszcza tych, które będą poruszać się z sankami bez pomocy rodziców- przede wszystkim wtedy tak istotna jest mobilność. Plastikowe sanki dla dziecka są nadto dostępne w wielu kolorach i kształtach, co pozwoli trafić we wszystkie dziecięce gusta, a także dostosować się do ewentualnych zmian ich zakresie ze względu na niewielkie obciążenie kieszeni rodziców.

Sanki dla dzieci mogą przyjmować najróżniejszą postać – od zwykłych jabłuszek, do zabudowanych drewnianych sanek.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sanek?

Jeśli zastanawiają się Państwo, jakie sanki wybrać dla swojego dorastającego już nastolatka, a jakie sanki dla rocznego dziecka, trafiliście we właściwe miejsce! Jeśli chodzi o najmłodszych- dziecko, o ile potrafi siedzieć, może już saneczkować. Istotne w tym przypadku jest, aby zdecydować się na sanki dla dziecka z oparciem. Zapewniamy jego odpowiednie wyprofilowanie, aby maluszek mógł od najmłodszych lat bezpiecznie spędzać czas na śniegu. O ile dla najmłodszych dedykowane są przede wszystkim drewniane sanki, „starszaki” mogą wybierać też spośród plastikowych modeli, stawiając na modne w danym sezonie! Mogą też pozostać wierni sankom z pierwszych przygód na śniegu, gdyż sanki dla dziecka z oparciem mogą w niektórych modelach być odpowiednio dostosowane wraz z dorastaniem swoich użytkowników.

Znaleźć też można dedykowane sanki dla dziecka niepełnosprawnego, jak i podwójne sanki dla dzieci z odpowiednio dostosowaną konstrukcją. Sanki dla dziecka niepełnosprawnego wyposażone są w elementy takie jak pasy mocujące i zagłówek. Podwójne sanki dla dzieci umożliwiają z kolei dzieciom wspólną zabawę, a rodzicom kontrolę nad maluchami.

Dowiedz się, jak wybrać nartosanki dla dziecka!

Rodzaje sanek

Pytając o dobre sanki dla dziecka, pytamy o jego przeznaczenie, a tych może być co najmniej kilka. Decydując się na wybór spotkać możemy konkretne modele:

  • Sanki do ciągnięcia – przeznaczone dla najmłodszych, a także dla tych, chcących podziwiać w ruchu zimowe krajobrazy- wyposażone w sznurek, bądź pchacz. Istotne, aby posiadały wygodne siedzisko, dobrze wyprofilowane oparcie i miejsce na nogi. Najlepiej, aby miały też szerokie i płaskie płozy, zapewniające stabilność.
  • Sanki do zjeżdżania – dla fanów śnieżnego szaleństwa- jak w żadnym innym modelu w tym przypadku liczy się zapewnienie bezpieczeństwa, stabilności i sterowności. Dobre sanki dla dziecka powinny posiadać dla tego celu płozy, przypominające kształtem rurki, zakończone z przodu „baranimi rogami”. Zapewni to odpowiednią szybkość, ale też sterowność, którą zwiększyć można poprzez zakup sanek z elementami sterującymi.
  • Sanki „uniwersalne” – pozwalają łączyć ze sobą dwa powyższe rodzaje aktywności. Różnica sprowadza się przede wszystkim do kształtu płóz, stąd w oparciu o powyższe informacje co do przeznaczenia poszczególnych ich rodzajów, będzie to kwestia indywidualnego ukierunkowania się użytkownika na preferowane sposoby spędzania czasu na śniegu.
  • Ślizgacze – zwane potocznie „jabłuszkami”- najmłodsze dziecko „saneczkowej ewolucji”- plastikowe, lekkie płatki w najróżniejszych kształtach i kolorach. W kategorii stosunek ceny do zabawy zdecydowanie to one wygrywają!

Akcesoria do sanek

Aby urozmaicić dzieciom zabawę i zapewnić jeszcze większy komfort, można zadbać o wyposażenie sanek w różne akcesoria, takie jak oparcia, podnóżki, pchacze, kółka do sanek i wiele innych. Warto, aby sanki dla dziecka przeznaczone do zjazdów, wyposażone były w hamulec i ster, co zapewni większą kontrolę, stabilność, a co za tym idzie- bezpieczeństwo. Sanki dla najmłodszych sugerujemy z kolei zaopatrzyć w budki, zapewniające im komfort termiczny.

Sanki dla dziecka – Ranking i cena 2020

Wiedząc już jakie sanki dla dziecka możemy kupić, pora wybrać odpowiedni model. Kierujmy się wygodą, ergonomicznością, ale przede wszystkim bezpieczeństwem. Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie polecane sanki dla dzieci. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.