W dzisiejszych czasach możliwości oraz dostępny sprzęt sportowy są coraz bardziej rozwinięte, co pozwala nam jeszcze szybciej osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Wiele osób chodzi na siłownię, czy też stosuje domowe ćwiczenia, ale są też osoby, które sięgają po takie akcesoria jak pas wyszczuplający, które dają zadziwiająco dobre wyniki. Jaki pas odchudzający wybrać? W tym artykule, postaramy się przybliżyć wam to, czym jest ten sprzęt, oraz pomóc wybrać najlepszy pas odchudzający.

Czym jest pas odchudzający i jak działa?

Wiele osób zastanawia się, czym tak naprawdę jest pas odchudzający? Szerokie grono osób chodzących na siłownię i ćwiczących w domu, ma problem z utratą wagi, oraz z osiągnięciem wymarzonej figury. Właśnie z myślą o nich zostały stworzone pasy odchudzające na brzuch. Jest to specjalny pas, który stymuluje mięśnie i redukuje tkankę tłuszczową.

Jest to bez wątpienia duża pomoc, ponieważ wiele osób je stosuje i ma opinie, że dobry pas odchudzający jest sporo zdziałać. Kupując pas należy jednak pamiętać, że nie da to efektów bez ćwiczeń, więc potrzebna nam będzie aktywność, chociażby dobra bieżnia do biegania będzie miała duży wpływ na to. Jest to dodatek, który stosujemy miejscowo, wiec nie oczekujmy efektów w innych częściach ciała, bez jakiejkolwiek aktywności angażującej pozostałe partie. Powinien to być swego rodzaju wspomagacz, a nie główna rzecz, która sama osiągnie dobrą sylwetkę. Często używany jest on do treningu na przyrządach takich jak platforma wibracyjnaW połączeniu daje to bardzo dobre efekty. 

Jak działa pas odchudzający?

Pas odchudzający, to nie zawsze zwykły pas, często jest to całe urządzenie, które zostało skonstruowane tak, by wspomagać procesy spalania tkanki tłuszczowej i zmobilizować nasz brzuch do działania. Jak już wspomnieliśmy, działanie pasa jest tylko punktowe i będzie to dodatkowy atrybut, który wzmocni nasze działania w obrębie brzucha, by wysmuklić i ujędrnić tę partię ciała. Miejmy pewność, że kupując dobry neoprenowy pas wyszczuplający i dokładając ten element do codziennego treningu, szybko zobaczymy zadowalające nas efekty. Można traktować go jako dodatek do np. kołyski do brzuszków, tak by wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej.

Rodzaje pasów odchudzających – czym się różnią?

Decydując się na kupno takiego sprzętu jakim jest pas odchudzający, warto wiedzieć czym się różnią poszczególne modele. Jest to istotne, bo będzie to odpowiadać za to jakiego charakteru pas kupimy, a co za tym idzie jakie będzie jego działanie.

  • Pas wyszczuplający wibrujący – jest to pas wyposażony w silniczek, który możemy zazwyczaj ustawiać na kilka poszczególnych programów. Pas tego typu wykonuje wibracje na kilku dostępnych poziomach, stymulując mięśnie, które w tym procesie się rozgrzewają i co za tym idzie przyspiesza to spalanie tkanki tłuszczowej.
  • Pas wyszczuplający masująco-wibrujący – bardzo podobno jak wcześniej wspomniany pas wibrujący. Dodatkowo oprócz wibracji ma on funkcję masażu, co dla wielu jest związane z odczuwaniem większego komfortu niż pas wibrujący, jest to równie skuteczny wybór.
  • Pas wyszczuplający z funkcją podgrzewania – jest to pas, który oprócz wibracji dostarcza dodatkowe ciepło, co jeszcze bardziej przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Jaki pas wyszczuplający wybrać?

Jak widać typów jest wiele i to tylko od nas zależy jaki będzie nasz wybór. Pamiętajmy, że odpowiednio pas, który oferuje więcej funkcji i programów będzie droższy. Sięgajmy tylko po produkty, które pochodzą od certyfikowanych producentów i posiadają deklaracje zgodności i były one wcześniej testowane. Dodatkowym elementem na który warto zwrócić uwagę jest to, jaki materiał został użyty do produkcji pasa. Wiele osób twierdzi że pas wyszczuplający z neoprenu jest najlepszym wyborem. Pamiętajmy, by pas wyszczuplający używać rozważnie, oraz to, że możemy korzystać z niego podczas ćwiczeń na innych przyrządach takich jak chociażby wioślarz do ćwiczeń, orbitrek, czy bieżnia.

Jak używać pas odchudzający?

Teoretycznie jest to możliwe, by używać pas odchudzający wszędzie. W dzisiejszych czasach są one na tyle dobrze wykonane, że można je używać gdzie chcemy, bez żadnych obaw. Najpopularniejsze sposoby użytkowania pasa odchudzającego to noszenie go na gołe ciało, bądź też na bieliznę. Pas możemy zakładać nie tylko na brzuch, ale z powodzeniem także na biodra czy same uda. Równie dobrym wyborem będzie stosowanie go podczas ćwiczeń, lecz powinno być to krótsze.

Pamiętajmy by regularnie czyścić, oraz dezynfekować pas w wypadku, gdy używa go więcej niż jedna osoba. Pas nie jest przeznaczony by stosować go cały dzień, więc róbmy to zgodnie z zaleceniami producenta.

-> Sprawdź także: RANKING STEPPERÓW!

Przeciwwskazania do używania pasów odchudzających

Wiele osób zastanawia się, czy może nosić pas odchudzający. Osoby, które mają problemy z sercem, czy też mają wszczepiony rozrusznik serca, czy też implant w dolnej części kręgosłupa mają kategoryczny zakaz używania takich pasów, podobnie jak kobiety w ciąży. Jak już wspomnieliśmy, nie można nadużywać tego typu pasa, oraz pamiętać o ściąganiu go co jakiś czas w wypadku długich treningów.

Pas odchudzający – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie, w którym znajdziecie najlepszy pas odchudzający. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Pas wyszczuplający – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie, w którym znajdziecie najlepszy pas wyszczuplający. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.