Jazda na rolkach należy do sportów o wysokim ryzyku, mimo że wcale nie jest tak postrzegana. Lekceważymy niebezpieczeństwo jakie czyha na nas podczas jazdy, a o upadek i kontuzję, szczególnie na początku, naprawdę nie trudno. Warto zatem zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo, kupując dobre ochraniacze na rolki. Czym sugerować się przy zakupie, jak je dobierać, i czy każdy ochraniacz jest wart wydawania pieniędzy?

Ochraniacze na rolki – dlaczego są takie ważne?

Jazda na rolkach jest doskonałą formą rozrywki, ale również aktywności fizycznej. Spala mnóstwo kalorii, kształtuje wytrzymałość i modeluje sylwetkę. Sport ten cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Jednak wiąże się on również ze sporym ryzykiem wypadku i poważnych kontuzji, o czym niestety zwykle pamiętamy jedynie w przypadku dzieci. Prócz kasku, konieczne są również ochraniacze na rolki na kolana, które zamortyzują ewentualny upadek, a przede wszystkim uchronią przed bolesnymi otarciami. W teorii są one skonstruowane tak, by dawały pełną swobodę ruchów, a w momencie upadku odpowiednio uchroniły przed poważnymi uszkodzeniami ciała, jednak tylko najlepsze ochraniacze na rolki nie powodują dyskomfortu podczas używania, spełniając jednocześnie funkcję zabezpieczającą.

-> Nie przegap: Taśma do ćwiczeń – jaką kupić?

Jak wybierać ochraniacze na rolki dla dorosłych?

Prawidłowe dobranie tego elementu wyposażenia do jazdy na rolkach powinno odbywać się świadomie, ponieważ tylko wtedy będziemy mieli pewność co do pełnego bezpieczeństwa dla siebie bądź dziecka. Ochraniacze na rolki dla dorosłych najczęściej wykonane są ze znacznie grubszych materiałów, jako że masa dorosłego człowieka jest adekwatnie większa niż dziecka. Oznacza to, że ochraniacz w momencie uderzenia o ziemię musi znieść o wiele większą siłę niż w przypadku dziecka. Różne rozmiary ochraniaczy pozwalają na dobranie ich pod kątem budowy kolan oraz ich obwodu.

Najczęściej kupujemy jednak gotowe zestawy z ochraniaczami na kolana, łokcie i nadgarstki, które niekoniecznie są dopasowane do indywidualnych wymiarów naszego ciała. Jest to jednak wciąż dobre rozwiązanie, jako że lepsza jest jakakolwiek ochrona, niż jej brak. Jeżeli jednak zależy nam na jakości kupowanych ochraniaczy, dobrym rozwiązaniem będzie udanie się do renomowanego sklepu, gdzie wykwalifikowany sprzedawca podpowie, jakie modele wybrać. Należy jednak pamiętać, że ochraniacze mają spełniać funkcję jedynie amortyzacyjną, a ich głównym zadaniem jest ochrona przed otarciami i rozcięciem skóry. Posiadać je warto nie tylko wtedy, gdy uczymy się jeździć, ale również kiedy jesteśmy już zaawansowani w tym sporcie i pewnie poruszamy się na rolkach. Utrata równowagi to bardzo krótki moment – odpowiedni ochraniacz złagodzi ból po zetknięciu się z ziemią.

ochraniacze na kolana i nadgarstki

Ochraniacze na rolki dla dzieci – jak zachęcić je do ich noszenia?

Dzieci nie lubią mieć na sobie zbyt dużo elementów ochronnych, jako że czują dyskomfort i szybko chcą się ich pozbyć. W tym przypadku należy być jednak konsekwentnym, ponieważ ochraniacze na rolki dla dzieci są kluczowe dla ich bezpieczeństwa. Koordynacja ruchowa maluchów najczęściej pozostawia wiele do życzenia, dlatego zawczasu należy je wyposażyć w ochraniacze na nadgarstki, kolana, łokcie, ale również kask. Ochraniacze dla dzieci są raczej lekkiej konstrukcji by nie ograniczały ruchów, jednak przy ich produkcji znaczącą uwagę przykłada się do materiałów, które mają chronić dzieci przed bolesnymi urazami. By zachęcić dziecko do ich noszenia warto samemu dać przykład i zakładać swoje ochraniacze podczas wspólnego uprawiania sportu.

-> Sprawdź także: jaki smartband sportowy kupić?

Ochraniacze na nadgarstki – najważniejsze informacje

Mimo, że najczęściej staramy się ochronić kolana, jako że podczas upadku to właśnie na nich lądujemy, to ochraniacze na nadgarstki stanowią najbardziej obowiązkowy element wyposażenia każdego kto uprawia ten sport. Ręce są narażone na uszkodzenia tak samo jak kolana, ponieważ automatycznie wyciągamy je przed siebie by uchronić się przed dalszym upadkiem. Ochraniacze na nadgarstki składają się zwykle z dwóch dobrze wyprofilowanych kawałków plastiku, dzięki czemu upadek nie jest tak bolesny, a przede wszystkim nie zostawi otarć na skórze. Należy je dopasować ściśle do swojej dłoni, by w razie upadku nie przesunęły się, bo nie spełnią wówczas swojej ochronnej funkcji.

Materiały jakie wykorzystywane są przy produkcji najlepszych jakościowo ochraniaczy zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, przez co ręce w trakcie aktywności fizycznej nie pocą się, a same ochraniacze nie są przy tym niewygodne dla użytkownika. Nie warto wybierać modeli ochraniaczy na nadgarstki bez zapinania na rzepy, bowiem te modele szybko się rozciągają i zaczynają spadać. Najlepsze i najwygodniejsze w użyciu są właśnie te z rzepami, ponieważ można dowolnie regulować ich szerokość, i są bardzo wygodne w użyciu.

Ochraniacze na kolana na rolki – czy warto je kupować?

Oszczędzanie na swoim bezpieczeństwie i komforcie nie jest zbyt rozsądne – wybranie renomowanej firmy i producenta tych przedmiotów zagwarantuje nam ochronę na najwyższym poziomie, co szczególnie jest istotne dla rodziców dzieci które zaczynają swoją przygodę z rolkami. Kupowanie ochraniaczy przez Internet ma sens tylko wtedy, gdy wybierzemy dobry i sprawdzony sklep sportowy, gdzie możemy uzyskać podpowiedź fachowców w zakresie doboru odpowiednich elementów ochronnych.

Ochraniacze na kolana na rolki – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie gdzie znajdziecie polecane ochraniacze na kolana na rolki. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Ochraniacze na nadgarstki na rolki – Ranking i cena 2020

W tym zestawieniu prezentujemy najlepsze ochraniacze na nadgarstki na rolki. Zestawienie pochodzi z serwisu Nokaut i jest codziennie aktualizowane.