Zima to jedna z ulubionych pór roku dzieci. Nie zważają one na mrozy czy wilgoć, ale oddają się różnego rodzaju wesołym zabawom na śniegu. Jednym z nieodłącznych elementów takiego zimowego szaleństwa jest, oczywiście, zjeżdżanie z górek i pagórków na sankach lub popularnych „jabłkach”. W ostatnim czasie wciąż zyskują na popularności również tak zwane nartosanki. Co kryje się pod tą, nieco tajemniczą, nazwą i jak wybrać idealny sprzęt tego rodzaju? Jakie nartosanki kupić? W tym artykule dowiecie się czym one są, oraz co brać pod uwagę podczas ich kupna.

Czym są nartosanki?

Nartosanki to nowoczesna, nieco bardziej sterowalna odmiana sanek, która, w zależności od modelu, z wyglądu przypominać może trochę trójkołowy rowerek, małą łódkę lub niedużego quada. Sprzęt ten ma trzy płozy – jedną z przodu i dwie z tyłu. Ich elastyczność jest nieco większa niż w zwykłych sankach, przez co zwiększony zostaje komfort jazdy. Nartosanki wyposażone są także w kierownicę, która umożliwia sterowanie przednią płozą odpowiadającą za skręcanie. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że nartosanki to po prostu sanki nieco ulepszone – uzupełnione między innymi o dodatkową, sterowalną płozę oraz o kierownicę.

Nartosanki dla dziecka

Nartosanki z kierownicą mogą stanowić doskonały pomysł na zimowy prezent dla malucha. Przede wszystkim, są o wiele bardziej bezpieczne dla dzieci niż zwykłe sanki – kilkulatek ma bowiem w nartosankach znacznie większy wpływ na swoją jazdę. Jako że pojazd jest sterowalny, po opanowaniu jego prowadzenia pod okiem dorosłego, dziecko może stosunkowo swobodnie kierować sprzętem. Warto mieć na uwadze, że nawet, jeśli pociecha potrafi już jeździć na przykład na trójkołowym rowerku, to i tak dobrze jest z nią poćwiczyć prowadzenie nartosanek – to doświadczenie jest bowiem zupełnie inne, wiąże się też z nieco większą prędkością.

Jeśli jednak dziecko jest fanem szybkiej jazdy i nie boi się nowych, ciekawych wrażeń, to nartosanki sprawdzą się dla niego idealnie. Nie tylko dostarczą mu mnóstwa fantastycznej zimowej zabawy, ale też pomogą mu nauczyć się odpowiedzialności za swoje poczynania w trakcie prowadzenia pojazdu. Nie można też pominąć faktu, że oryginalny i atrakcyjny design nartosanek przyciągnie uwagę koleżanek i kolegów malucha!

Nartosanki, podobnie jak sanki to świetny wybór by sprawić naszemu dziecku frajdę podczas okresu zimowego.

Jakie nartosanki wybrać?

Przy wyborze jakiejkolwiek rzeczy przeznaczonej dla dzieci, należy przede wszystkim kierować się ich dobrem i bezpieczeństwem. Nie inaczej jest w przypadku zakupu nartosanek. Dobrze jest więc przed kupnem takiego sprzętu spytać kogoś znajomego, czy mógłby polecić coś godnego uwagi. Niezłym pomysłem będzie także poszukanie odpowiednich informacji w Internecie. Warto też pamiętać, że stawiając na znane marki, które zapracowały już na swoją dobrą reputację, można się spodziewać, że zakup będzie w pełni satysfakcjonujący. Godne polecenia mogą być na przykład nartosanki Stiga lub Yamaha. Spośród dostępnych modeli należy wybrać ten, który najbardziej spełni indywidualne oczekiwania użytkowników. Szczególnie popularne są pojazdy w kształcie quadów lub małych łódek – warto zastanowić się właśnie nad nimi.

Dostępne są również takie modele, jak nartosanki z oparciem, które zapewnią dziecku jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo jazdy. Ciekawą opcją są też na przykład nartosanki dwuosobowe, które doskonale sprawdzą się w wielodzietnych rodzinach. Kupując dobrane do indywidualnych potrzeb, sprawdzone, solidnie wykonane produkty dobrych firm, można nie tylko zyskać gwarancję jakości, ale też zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku – a to jest przecież najważniejsze. Najlepsze nartosanki to takie, które nie tylko sprawią maluchowi radość, ale też nie będą zagrażały jego zdrowiu.

Nartosanki czy sanki?

Wielu rodziców zapewne staje przed takim dylematem. Zastanawiają się oni, czy wybrać dla dziecka tradycyjne, standardowe sanki dla dziecka, na jakich sami kiedyś jeździli, czy może zainwestować w bardziej nowoczesne i lepiej wyposażone nartosanki. Zwykłe sanki zawsze będą dobrym pomysłem, warto jednak przemyśleć sprawę i, być może, zdecydować się jednak na ich bardziej nowatorską wersję. Nartosanki mają bowiem wiele zalet, których ich starsze odpowiedniki niestety nie posiadają. Należą do nich między innymi wspomniane już wcześniej zwiększone bezpieczeństwo jazdy, atrakcyjny design, komfort użytkowania, a także znacznie większa sterowność pojazdu. Mimo że nartosanki kosztują znacznie więcej niż sanki tradycyjne, dobrym pomysłem będzie zainwestowanie pieniędzy właśnie w te nowsze modele. Taki prezent nie tylko ucieszy malucha, ale też znacznie poprawi jakość jego zimowych szaleństw na śniegu.

Na co zwrócić uwagę wybierając nartosanki dla dziecka?

Aby kupić odpowiednie nartosanki dla dziecka, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, jaki jest udźwig pojazdu – na rynku dostępne są modele o różnej maksymalnej wadze użytkownika, dlatego powinno się dobrać sprzęt w taki sposób, aby wszystkie osoby, które mają z niego korzystać, mogły bez problemu na nim usiąść. Innym istotnym kryterium wyboru tego typu sanek jest trudność ich składania. Najlepiej będzie wybrać nartosanki, które da się szybko i sprawnie złożyć oraz rozłożyć – dzięki temu ich transport czy przechowywanie nie sprawi najmniejszego nawet kłopotu. W związku z powyższym warto też uwzględnić przy wyborze pojazdu jego wagę – dobrze jest kupić w miarę lekki sprzęt, co również pozwoli na swobodne jego przenoszenie, a dziecku ułatwi korzystanie z niego.

Dobre nartosanki charakteryzują się też solidnością i wykonaniem z materiałów najwyższej jakości. Ma to znaczenie zwłaszcza przy zakupie pojazdów podobnych do quadów – najlepiej, jeśli wybrany sprzęt będzie wyposażony w stalową ramę i wykonany z polietylenu, który jest dość odporny na mróz. Ogólnie rzecz biorąc, warto wybierać produkty znanych, sprawdzonych firm, gdyż dzięki temu można mieć pewność, że sprzęt taki będzie bardzo dobrej jakości i spełni oczekiwania użytkowników. Z pewnością doskonale sprawdzą się na przykład nartosanki Yamaha lub Stiga.

Jak się zatem okazuje, warto postawić na nowoczesność i zamiast tradycyjnych sanek wybrać dla swojego dziecka komfortowe, sterowalne nartosanki. Z pewnością będą to dobrze wydane pieniądze, które zagwarantują maluchowi wiele godzin wspaniałej i przede wszystkim bezpiecznej zabawy na śniegu.

Nartosanki dla dziecka – Ranking i cena 2020

Wiedząc już teraz, czym są nartosanki, oraz co brać pod uwagę przy ich wyborze, pora wybrać odpowiednie. Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie polecane nartosanki. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.