Mięśnie brzucha, to jedna z partii ciała na której zależy nam najbardziej. Wyrzeźbiony brzuch to marzenie wielu osób, ale też przekłada się to na dobry stan naszego zdrowia, oraz kręgosłupa. Przez wiele osób używana jest ławeczka do ćwiczeń jako przyrząd do dbania o mięśnie brzucha, ale coraz bardziej popularnym sprzętem stała się kołyska do brzuszków. Jaką kołyskę do brzuszków kupić? W tym artykule przedstawimy Wam czym jest ten przyrząd, oraz czym powinna charakteryzować się dobra kołyska do brzuszków.

Czym jest kołyska do brzuszków?

Kołyska do ćwiczenia mięśni brzuszka, to bardzo prosta konstrukcja. Na rynku jest wiele przyrządów, które wspomagają nasze starania w dbanie o mięśnie brzucha, a ten jest jednym z najczęściej stosowanych. Jest to drążek, najczęściej wykonany z tworzywa sztucznego, z dodatkową poduszką, na której możemy oprzeć głowę. Drążek wygięty jest w taki sposób, że kładąc się na ziemi, mamy przed sobą symetrycznie położone elementy drążka, za które chwytamy rękami, by symulować cały ruch. Znajdziemy wiele różnych wariacji, oraz typów kołyski, w tym kolorów, materiałów, oraz dodatkowych elementów konstrukcji.

Jak działa kołyska do brzuszków?

Działanie tego przyrządu, jest banalnie proste. Polega jak sama nazwa mówi, na „kołysaniu się”, które spina nasze mięśnie brzucha. Kładziemy się w pozycji jak do robienia brzuszków, czyli płasko na plecach z lekko zgiętymi nogami. Ręce trzymamy na drążkach. Spinając brzuch podnosimy całość kołyski, a ręce trzymają drążek.
Sama kołyska zdecydowanie jest w stanie poprawić technikę wykonywania ćwiczeń mięśni brzucha, przez co trening będzie bardziej intensywny i poprawny. Jest to ułatwienie dla wielu osób, które mają problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Konstrukcja pozwoli na izolację mięśni brzucha od lędźwiowej i szyjnej części kręgosłupa, co będzie na pewno bardzo korzystne dla osób posiadających dysfunkcję ruchowe, bądź dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa.

Kołyska do brzuszków z dodatkową matą, która ma za zadanie zapewnić dodatkowy komfort podczas treningu.

Jaką kołyskę do brzuszków wybrać?

Znajdziemy wiele rodzajów kołysek, ale wybór należy do nas. Na początek, dobrym wyborem będzie klasyczna kołyska z poduszką, która będzie dawała nam dobry komfort ćwiczeń. Warto wybrać kołyskę z piankowymi elementami na drążku. Da nam to lepszy, pewniejszy chwyt i sprawi, że ręka nie będzie się pocić. Dobrym wyborem będzie także dobra mata do ćwiczeń, by zapewnić nam odpowiednią wygodę. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników, zaprojektowano kołyski z dodatkowymi ciężarkami. Daje to efekt dodatkowego oporu, przez co zwiększa trudność ruchu i sprawia, że trening jest bardziej wymagający.

Efekty ćwiczeń na kołysce do brzuszków

Jak wiemy, wszelkiego rodzaju ćwiczenia to nie jednodniowy proces. Żeby osiągnąć dobre wyniki, trzeba wielu poświęceń, ale przede wszystkim systematyczności. Kołyska jest idealnym przyrządem dla początkujących, którzy nie mają jeszcze wyrobionego nawyku poprawnego ruchu brzuszków, ale też słabe mięśnie. Oczywiście, brzuch kulturysty to lata ćwiczeń pod okiem trenera, ale za pomocą systematycznej pracy i treningu w domu i tak jesteśmy w stanie osiągnąć zaskakujący efekt. Ćwiczenia na kołysce do mięśni brzucha z powodzeniem pozwolą nam pozbyć się tłuszczu na brzuchu. Jeżeli jest to dla nas ciężkie do osiągnięcia, możemy pokusić się o neoprenowy pas wyszczuplający, czy też środki takie jak spalacz tłuszczu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Tak jak w przypadku wszystkich sprzętów sportowych do domu, warto przeanalizować kilka aspektów i pamiętać o takich rzeczach jak:
• Wybór odpowiedniego rozmiaru sprzętu, tak by zmieścił się w docelowym miejscu ćwiczeń,
• Użyte materiały – nie mogą być to materiały kruche, ani też za twarde, ponieważ będą niewygodne w używaniu, ale tez mogą szybko się zepsuć,
• Kupowanie sprzętu od certyfikowanych producentów, których sprzęt przechodził szereg testów i jest bezpieczny.

Kołyska do brzuszków – Ranking i cena 2020

Teraz, gdy wiemy już czym charakteryzuje się ten sprzęt, pora, by znalazła się u nas najlepsza kołyska do ćwiczeń brzucha. Zwracajmy uwagę na to jak wykonany jest sprzęt, ale też o poprawnym jego używaniu. Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie polecane kołyski do brzuszków. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.