W dzisiejszych czasach panuje kult na piękne i wysportowane ciało. Jednak większość osób nie wie ile kosztuję to wszystko wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, ale nie należy zapominać również o rozsądnym odżywianiu, które korzystnie wpływa na nasz organizm i wygląd sylwetki. Osoby, które chcą uzupełnić swoją dietę w dodatkowe składniki powinny pomyśleć nad suplementami diety. Dzięki nim będzie im trochę łatwiej sporządzać posiłki, ponieważ będą mogli jedną miarką zapewnić sobie wszystkie wartościowe składniki. Oczywiście należy mieć doświadczenie na tym polu, żeby umiejętnie wybrać określony suplement diety.

Odżywka typu gainer – czym jest?

Odżywka gainer jest to suplement diety, który zawiera w swoim składzie odpowiednią proporcję węglowodanów prostych jak i złożonych do białka. Zazwyczaj jest to dwadzieścia procent protein i aż osiemdziesiąt procent węglowodanów. Efekty stosowania gainera zależą od rodzaju diety jaką aktualnie odżywiamy swój organizm. Takie produkty są najczęściej uzupełnieniem planu żywieniowego. Oznacza to, że możemy z nich korzystać, jeśli nie dostarczamy potrzebnych składników odżywczych poprzez naturalne pożywienie. Ciężko jest w dzisiejszych czasach wybrać najlepszy gainer, ponieważ jest wiele firm, które oferują nam szeroką gamę suplementów. W tej sprawie najlepiej poradzić się specjalisty, który nam dokładnie rozłoży ten produkt na czynniki pierwsze.

Dowiedz się także, jaka jest najlepsza kreatyna!

Kiedy stosować gainer?

Stosowanie suplementów diety ma przełożenie tylko i wyłącznie wtedy, gdy posiadamy dobrze zbilansowaną dietę. Dobry gainer zawiera białko i węglowodany. Jak wiadomo są to dwa składniki, które muszą uczestniczyć w codziennym planie żywieniowym. Jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie, to powinieneś rozważyć stosowanie tego produktu po treningu bądź jako zamiennik jakiegoś posiłku. Uważaj z nadmierną ilością tego suplementu, ponieważ nadmierna podaż węglowodanów prowadzi do gromadzenia się tkanki tłuszczowej. By temu zapobiec, wiele osób podczas redukcji stosuje suplementy takie jak aminokwasy BCAA, oraz spalacze tłuszczu.

Odżywka jaką jest gainer bez wątpienia pomoże zbudować nam masę mięśniową, lecz istotne jest jej odpowiedzialne dawkowanie.

Gainer na masę!

Gainery na masę są często nadużywane. Trzeba pamiętać, że suplementy diety mają wzbogacić nasz plan żywieniowy, a nie go zastąpić. Jest to bardzo ważny aspekt. Oczywiście wspomagając się takim produktem z pewnością zwiększymy objętość naszych mięśni. Należy połączyć to z dobrze rozplanowanym treningiem, który będzie korzystnie wpływał na całe nasze ciało. Jeśli nie posiadasz doświadczenia w tym aspekcie, to powinieneś zgłosić się do doświadczonej osoby. Takich ludzi znajdziesz na różnego rodzaju siłowniach. Wystarczy tylko podejść i zapytać, a na pewno ktoś udzieli Ci kilka przydatnych rad. Wiele osób pyta gainer czy białko na masę, prawda? Odpowiedź jest bardzo prosta! Masę zbudujesz tylko poprzez nadwyżkę kaloryczną.

Pamiętaj, że potrzebne są wszystkie składniki począwszy od protein po węglowodany proste, złożone i tłuszcze. Na tym właśnie polega dobrze zbilansowana dieta. Jak masz problem jaki gainer wybrać, to kieruj się przede wszystkim składem, oraz faktem tego, jakie konkretna odżywka ma opinie. Jeżeli zastanawiasz się nad odżywką przed wysiłkiem, wybierz przedtreningówkę i pamiętaj o odpowiednim stosowaniu jej co do zaleceń producenta.

Jaki gainer wybrać?

Jest wiele pytań odnośnie suplementów diety. Ludzie często pytają się jaki gainer kupić? Ciężko jest tak naprawdę powiedzieć co będzie najlepsze dla Twojego organizmu. Trzeba pamiętać, że podstawą jest solidne odżywianie, które zbuduje mocne fundamenty. Jeśli zapewnisz ten aspekt, to będziesz mógł myśleć o takich produktach. Gainer ranking jest zależny od wielu czynników. Oczywiście większość osób będzie patrzyło na wszystko przez pryzmat ceny, zgadza się? Jest to zgubne! Przede wszystkim trzeba spojrzeć na skład, smak i inne aspekty. Na samym początku należy skupić się na topowych markach, które znajdują się na naszym rynku. Pamiętaj, że jesteś tym co jesz. Dlatego nie należy oszczędzać na takich produktach.

Gainer – efekty stosowania

Jak zostało wspomniane wcześniej nadwyżka kaloryczna pozwoli nam na zbudowanie masy mięśniowej. Osoby, które mają problem z przybieraniem kilogramów powinny zaopatrzyć się w odżywkę typu gainer. Dzięki temu będą mogły zwiększyć liczbę dostarczanych kalorii i z pewnością zwiększą objętość swoich mięśni. Trzeba jednak uważać, żeby nie nadużywać tego produktu. Producenci zalecają stosowanie tego typu rzeczy do dwóch razy w ciągu dnia. Oczywiście wszystko zależy od firmy jaką zakupimy. Wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie! Warto pamiętać, by nasza dieta była zbilansowana i bogata we wszelkiego rodzaju witaminy i minerały.

Suplementy diety są bardzo mocno rozreklamowane na naszym rynku. Dlatego musimy uważać na różnego rodzaju produkty. Oczywiście należy konsultować nasze wybory ze specjalistą albo chociaż zaczerpnąć podstawowej wiedzy na tym polu. Odżywki typu gainer są bezpieczne dla osób, które nie mają problemów z tolerancjami pokarmowymi. Musimy pamiętać, że każdy organizm jest inny. Nie wszyscy mogą stosować takie produkty. Przed zaopatrzeniem się w różnego rodzaju suplementy diety należy skonsultować naszą decyzję z lekarzem. On po dokonaniu wszystkich odpowiednich badań zaleci bądź wykluczy zażywanie tych substancji. Pamiętaj, że wybór należy do Ciebie! Gainer są ogólnodostępne. Możesz dostać je praktycznie w każdym sportowym sklepie internetowym.

Gainer – Ranking i cena 2020

Wiedząc już, czym jest gainer, pora by wybrać odpowiedni dla nas. Ważna będzie dobra i zbilansowana dieta, ale także regularne i poprawne jego stosowanie. Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie najlepszy gainer. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany